راهنمای خرید ظروف غذاخوری نوزاد

راهنمای خرید ظروف غذاخوری نوزاد

اگر قصد تهیه سیسمونی در آینده نزدیک را دارید، مطالعه این مقاله به عنوان راهنمای خرید ظروف غذاخوری نوزاد برای شما مفید خواهد بود‌.

راهنمای خرید ظروف غذاخوری نوزاد

نوزادان در زمان تولد و چند ماه پس از آن تنها از شیر مادر و شیرخشک تغذیه می‌کنند. اما زمانی که نوزاد بتواند بدون کمک بنشیند و وزن او در حدود 6 کیلوگرم باشد، باید دادن غذای جامد به او را شروع کرد. نوزادان بین 4 تا 6 ماهگی توانایی نشستن به صورت مستقل را پیدا کرده و وزن آن‌ها نیز به حدود 6 کیلوگرم می‌رسد. وسایل خرده ریز سیسمونی نوزاد شامل انواع ظروف غذاخوری می شود.

در این زمان نوزاد نیاز به ظرف مخصوص غذاخوری خواهد داشت. خرید ظرف غذای نوزاد جزء خریدهای مهم سیسمونی به شمار می‌رود.

انواع ظروف غذا کودک

خرید ظروف غذاخوری نوزاد، انواع ظروف غذا خوری کودک

انواع ظروف غذا کودک که تهیه آن‌ها برای سیسمونی نوزاد ضروری است شامل موارد زیر هستند:

 • ظرف نگهدارنده غذای کودک: در بیشتر موارد مقداری از غذای کودک باقی می‌ماند. ظروف نگهدارنده برای نگهداری غذای باقیمانده مناسبند. این ظروف در دار و محکمند و برای حمل در ساک نوزاد ایمن هستند. از ظروف نگهدارنده برای به همراه بردن غذای کودک در گردش و مهمانی‌ها و برای نگه داشتن باقی مانده غذا در یخچال استفاده می‌شود.
 • فلاسک غذا: فلاسک غذای کودک نوعی ظرف غذای همراه محکم است که برای مدت زمان زیادی دمای غذا را حفظ می‌کند. حفظ دمای غذا به سالم ماندن آن در دمای محیط کمک می‌کند.
 • سرویس غذاخوری خانگی: بسیاری از کودکان علاقه‌ای به خوردن غذاهای سالم از خود نشان نمی‌دهند. یکی از راه‌های علاقه‌مند کردن آن‌ها به غذا خوردن، استفاده از ظروف جذاب مخصوص کودک است. سرویس‌های غذاخوری خانگی دارای اشکال جذاب، شاد و متنوعی هستند که برای سرو غذای کودکان طراحی شده‌اند. کف این ظروف اغلب حالتی چسبنده داشته تا به میز متصل شود و از ریختن غذا جلوگیری کند.
 • سرویس قابلمه و ماهیتابه: در خرید ظروف غذاخوری نوزاد، خرید سرویس قابلمه و ماهیتابه یکی از خریدهای ضروری است. غذای نوزاد تا چندین ماه با غذای سایر اعضای خانواده متفاوت است. از این رو باید از ظروف مجزا، سالم و کوچک برای پخت غذای نوزاد استفاده کرد.

 

ظروف نگهدارنده غذا نوزاد

ظروف نگهدارنده غذا نوزاد در جنس‌ها، شکل‌ها و مدل‌های مختلف در بازار موجود هستند. در خرید این ظروف باید به موارد زیر توجه کنید:

 • وزن و اندازه مناسب: ظروف نگهدارنده غذای نوزاد برای حمل غذا در خارج از منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین باید دارای وزن و اندازه مناسب باشند تا حمل آن‌ها به سادگی امکان پذیر باشد.
 • محکم و نشکن: ظروف نگهدارنده غذا نوزاد باید محکم و نشکن باشند و درب آن‌ها نیز به به خوبی سفت شود تا از ریختن غذا جلوگیری کند.
 • امکان قرار دادن در یخچال و مایکروویو: بهتر است ظروف غذاخوری را تهیه کنید گه گذاشتن آن‌ها در یخچال و مایکروویو بلامانع باشد.

خرید ظروف غذاخوری نوزاد از برندهای شناخته شده و مراکز خرید معتبر برای اطمینان از کیفیت محصولات بهترین راه‌حل است. خرده ریز سیسمونی نوزاد برای نگهداری غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

سرویس غذاخوری خانگی نوزاد

خرید ظروف غذاخوری نوزاد برای استفاده در منزل را می‌توان به صورت تکی یا سرویس انجام داد.

اما اغلب خرید این ظروف به صورت سرویس را ترجیح می‌دهند. زیرا خرید ظروف خانگی مشابه بر جلوه و زیبایی سیسمونی می‌افزاید. همچنین نسبت به خرید تکی اقتصادی و مقرون به صرفه است.

سرویس غذاخوری خانگی نوزاد اغلب شامل موارد زیر است:

 • قاشق
 • چنگال
 • بشقاب
 • لیوان

برخی از بشقاب‌های مخصوص نوزاد مانند اردو خوری دارای بخش‌های مختلفی هستند. در این بشقاب‌ها می‌توانید غذاهای مختلف را به شکل جذاب برای کودک سرو کنید. بهتر است ظروفی را تهیه کنید که بتوان آن‌ها را درون ماشین ظرفشویی قرار داد. همچنین باید به این نکته توجه کنید که ظروف غذای نشکن نسبت به ظروف چینی برای کودکان ایمن‌تر و مناسب‌تر هستند. چیدمان سیسمونی نوزاد شامل چیدمان ظروف غذاخوری نیز می باشد. 

ویژگی های ظروف غذاخوری نوزاد:

در خرید ظروف غذاخوری نوزاد باید به این نکته توجه کنید که نیازهای نوزادان با بزرگسالان متفاوت است. همچنین دستگاه گوارش آن‌ها حساس‌تر و ایمنی بدن آن‌ها نسبت به بزرگسالان پایین‌تر است. بنابراین ویژگی های ظروف غذاخوری نوزاد باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرند. خرید آنلاین سیسمونی نوزاد در سایت سیسمونی یمنا امکان پذیر است.

ظروف غذاخوری نوزاد باید فاقد مواد شیمیایی و مضر باشند. از این رو استفاده از ظروف پلاستیکی برای نوزادان به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. زیرا در ساخت ظروف پلاستیک ماده‌ای با نام BPA یا بیسفنول به کار می‌رود. این ماده ریسک اختلال در غدد درون زیر مانند پروستات را افزایش می‌دهد.

ظروف غذای نوزاد همچنین باید ایمن و باکیفیت باشند: شکستنی نبودن، سبک بودن و فاقد لبه‌های تیز و برنده بودن شاخص‌های مهمی برای ظروف غذای نوزاد هستند.

نکات مهم پیش از خرید ظروف غذاخوری نوزاد:

توجه به برخی نکات مهم پیش از خرید ظروف غذاخوری نوزاد می‌تواند به شما در خریدی مناسب، آسان و به صرفه کمک کند:

 1. پیش از خرید ظروف جنس مورد ترجیح خود را مشخص کنید: ظروف غذاخوری نوزاد از لحاظ متریال ساخت در بازار تنوع زیادی دارند. در این میان ظروف چوبی گزینه مناسبی هستند. زیرا کاملا طبیعی، ایمن، باکیفیت و نشکن هستند. ظروف سیلیکونی نیز امروزه با استقبال زیادی مواجه می‌شوند. زیرا فاقد مواد مضر، سبک و ایمن هستند.
 2. رنگ، مدل و زیبایی ظروف غذاخوری نوزاد را مورد توجه قرار دهید: بهتر است ظروف غذای نوزاد از رنگ‌های روشن انتخاب و خریداری شوند. زیرا رنگ‌های روشن بر اشتهای نوزاد تاثیر به سزایی دارند. همچنین استفاده از طرح‌های شاد و عروسکی به روحیه کودکان و تمایل آن‌ها به خوردن غذاهای سالم کمک می‌کند.
 3. با توجه به نیاز خود خرید کنید: خرید تعداد زیادی ظروف کودک یک هزینه اضافی است و بهتر است تنها ظروفی را که واقعا نیاز دارید خریداری کنید. به جای تعداد زیادی ظروف با کیفیت متوسط ظروف ضروری از بهترین برندها را تهیه کنید. برخی از بهترین برندهای تولید کننده ظروف کودک شامل موارد زیر هستند: دکتر براون Dr Browns، تامی تیپی، هی اور شی، رووکو و تویست شیک.

ظروف غذاخوری نوزاد باید فاقد مواد شیمیایی مضر، ایمن، باکیفیت، سبک و نشکن باشند.

ظروف غذای خانگی، ظروف نگهدارنده غذا، سرویس قابلمه نوزاد و فلاسک غذا انواع ظروف غذاخوری نوزاد را تشکیل می‌دهند.

مهندس مردانی
ارسال دیدگاه